Skip to main content

2025. évi nagypénteki keresztút a Kálvárián

Írta: Kiss Kálmán
Megjelent: 2025. április 19. Szombat, 02:07

23

2025. április 18-án, nagypéntek délután – az idei esztendőben is – 15 órakor gyűltek össze a katolikus hívek a Központi Temető Kálváriájánál, hogy elmélkedéssel, énekekkel, imádsággal járják végig a golgotát és Jézus kereszthalálára emlékezzenek.

 

 

A nagypénteki szertartások egyik része a keresztúti ájtatosság, melyet Tomanek Ferenc Áron plébános vezetett. A jelenlévők minden stáció előtt imádkoztak és az ezekhez kapcsolódó gondolatébresztő elmélkedéseket hallgathattak meg.

A nagypénteki liturgia 17.30 órától a Gyümölcsoltó Boldogasszony Plébániatemplomban az ún. csonkamisével folytatódott, melyet Ferenc atya celebrált. Az olvasmány és szentlecke felolvasása után az énekkar Jézus szenvedéstörténetét, a passiót énekelte el Balogh Bálint kántor vezetésével. A szertartásban ezután kereszthódolat következett, majd a jelenlévők szentáldozáshoz is járulhattak.

A nagyhét előkészület a húsvétra, a keresztények legnagyobb ünnepére, amely Jézus feltámadására és szeretetére emlékeztet minden jóakaratú embert.

Marcaliban Nagyszombaton 18 órakor kezdődik majd a húsvéti vigília szertartása, majd az ünnepi szentmise és a feltámadási körmenet.

Húsvét vasárnap 8 órakor a hagyományos ételszentelés, majd 9 órakor, pedig ünnepi szentmise lesz a plébániatemplomban.

Írta és fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb