Negyedik lett a Gimi!
A negyedik helyen végzett 1 ponttal lemaradva a dobogóról a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium csapata az „aludj máskor" vetélkedő Somogy megyei rendezvényén. A megye 12 középiskolája versengett a 24 órás vetélkedőn. Ahogy a résztvevőktől hallom nagy buli volt! Nagyon jól érezték magukat a diákjaink. Az eredményhez gratulálok! Valami hasonlót mi is kitalálhatnánk!
A negyedik helyen végzett 1 ponttal lemaradva a dobogóról a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium csapata az „aludj máskor" vetélkedő Somogy megyei rendezvényén. A megye 12 középiskolája versengett a 24 órás vetélkedőn. Ahogy a résztvevőktől hallom nagy buli volt! Nagyon jól érezték magukat a diákjaink. Az eredményhez gratulálok! Valami hasonlót mi is kitalálhatnánk!
Friss reggel, kellemes nappal...
Vasárnap folytatódik az igen kellemes, vénasszonyok nyara jellegű időjárás. Sokat süthet a nap, eső továbbra sem alakulhat ki. A délkeleti szél időnként megélénkülhet. Friss reggelre ébredünk: 4 és 10 fok közé süllyedhet a hőmérő higanyszála. Délután 21 és 25 fok közé melegszik a levegő. Legyünk minél több időt a levegőn! A következő tíz napban nem várható komoly időjárás-változás, azaz marad a száraz kora ősz, kissé hűvös reggelekkel, és mérsékelten meleg nappalokkal...
Vasárnap folytatódik az igen kellemes, vénasszonyok nyara jellegű időjárás. Sokat süthet a nap, eső továbbra sem alakulhat ki. A délkeleti szél időnként megélénkülhet. Friss reggelre ébredünk: 4 és 10 fok közé süllyedhet a hőmérő higanyszála. Délután 21 és 25 fok közé melegszik a levegő. Legyünk minél több időt a levegőn! A következő tíz napban nem várható komoly időjárás-változás, azaz marad a száraz kora ősz, kissé hűvös reggelekkel, és mérsékelten meleg nappalokkal...
LATIN LINE jazz orchestra
Jazz koncert volt tegnap este a Kulturális Korzó aulájában, a LATIN LINE jazz orchestra zenekar játszott a nagyérműnek. A balatonlellei Budai Művészképző fiataljainak ez volt az első fellépése városunkban. A 8 tagú zenekar 2010. tavaszán alakult a Balaton Jazz Orchestra és a Budai Művészképző amatőr és képzett zenészeiből. Repertoárjukban főleg a latin jazz dallamai találhatóak meg, de a smooth jazz ugyanúgy jellemzi a műsorukat. Céljuk,népszerűsíteni az általuk játszott, egyenlőre rétegzenének számító jazzt.
Jazz koncert volt tegnap este a Kulturális Korzó aulájában, a LATIN LINE jazz orchestra zenekar játszott a nagyérműnek. A balatonlellei Budai Művészképző fiataljainak ez volt az első fellépése városunkban. A 8 tagú zenekar 2010. tavaszán alakult a Balaton Jazz Orchestra és a Budai Művészképző amatőr és képzett zenészeiből. Repertoárjukban főleg a latin jazz dallamai találhatóak meg, de a smooth jazz ugyanúgy jellemzi a műsorukat. Céljuk,népszerűsíteni az általuk játszott, egyenlőre rétegzenének számító jazzt.
Szvoboda Bence ismét magyar bajnok!
Kettős győzelemmel fejezte be tehát a bajnokságot, s ezzel 2011-ben az Mx2-es profi kategóriában Magyar Bajnok lett Balatonberény büszkesége, az OXXO Energy KTM OKR Team pilótája, Szvoboda Bence!
Bence internetes oldalánígy nyilatkozott gyönyörű eredményről:
Kettős győzelemmel fejezte be tehát a bajnokságot, s ezzel 2011-ben az Mx2-es profi kategóriában Magyar Bajnok lett Balatonberény büszkesége, az OXXO Energy KTM OKR Team pilótája, Szvoboda Bence!
Bence internetes oldalánígy nyilatkozott gyönyörű eredményről:
Aludj máskor! … kora reggel és napközben ..
Megkaptam az ígért képeket Horváth András barátomtól. A tegnap reggeli érkezésről és készülődésről, valamint a koradélutánig terjedő időszakról. Ígéretem van a későbbi eseményekről is képekre a Gimnáziumtól. A jövő héten természetesen egy összegző beszámolóval azt is közzéteszem. A következő oldalon 207 kép van 4 galériában. Egy kicsit várni kell!
Megkaptam az ígért képeket Horváth András barátomtól. A tegnap reggeli érkezésről és készülődésről, valamint a koradélutánig terjedő időszakról. Ígéretem van a későbbi eseményekről is képekre a Gimnáziumtól. A jövő héten természetesen egy összegző beszámolóval azt is közzéteszem. A következő oldalon 207 kép van 4 galériában. Egy kicsit várni kell!
Marcali VSZSE - VKL SE Győr 37:30 (18:16)
Egy nagyszerű mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott a felnőtt csapatunk a Győr ellen. Nagyszerűen összpontosító, nagyon motivált csapatot láttam! Öröm volt nézni! Gratulálok! Balog Bea nyilatkozata:
Egy nagyszerű mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott a felnőtt csapatunk a Győr ellen. Nagyszerűen összpontosító, nagyon motivált csapatot láttam! Öröm volt nézni! Gratulálok! Balog Bea nyilatkozata:
Marcali – Buzsák 4:0. Végre!
A Marcali VFC felnőtt csapata ma délután fogadta a Buzsák KSE csapatát. A marcali együttesnek ezen a mai meccsen meg kellett mutatnia, hogy képes lesz öt vereség után felállni. Az új játékos-edző, Bozsó Ferenc határozott irányításának köszönhetően megtetté, amit megkövetelt a hazai pálya. Lendületes, okos, jól szervezett mezőnyjátékkal az első félidőben folyamatosan támadták a buzsákiak kapuját, ám a számtalan helyzet ellenére a gól elkerülte a kaput.
A Marcali VFC felnőtt csapata ma délután fogadta a Buzsák KSE csapatát. A marcali együttesnek ezen a mai meccsen meg kellett mutatnia, hogy képes lesz öt vereség után felállni. Az új játékos-edző, Bozsó Ferenc határozott irányításának köszönhetően megtetté, amit megkövetelt a hazai pálya. Lendületes, okos, jól szervezett mezőnyjátékkal az első félidőben folyamatosan támadták a buzsákiak kapuját, ám a számtalan helyzet ellenére a gól elkerülte a kaput.
Marcali VSZSE - VKL SE Győr ifi 15:19 (7:9)
Az első hazai mérkőzését játszotta ma ifi csapatunk, a második számú győri csapat ellen. A korban és testi erőben lányainkat jóval megelőző vendégcsapat ellen, egy jó mérkőzésen, tisztes vereséget szenvedtünk. Én a magam részéről nagyon bizakodó vagyok a jövőt illetően, ez a csapat alig néhányhete készül együtt, ez a szereplés arról győzött meg, hogy szép jövő áll a Marcali kézilabda előtt. Ismerve a cikkem írásakor a felnőtt csapat mai eredményét, a jelennel sincs semmi bajom! Na de inkább következzen a hozzáértő Szántó Angéla nyilatkozata!
Az első hazai mérkőzését játszotta ma ifi csapatunk, a második számú győri csapat ellen. A korban és testi erőben lányainkat jóval megelőző vendégcsapat ellen, egy jó mérkőzésen, tisztes vereséget szenvedtünk. Én a magam részéről nagyon bizakodó vagyok a jövőt illetően, ez a csapat alig néhányhete készül együtt, ez a szereplés arról győzött meg, hogy szép jövő áll a Marcali kézilabda előtt. Ismerve a cikkem írásakor a felnőtt csapat mai eredményét, a jelennel sincs semmi bajom! Na de inkább következzen a hozzáértő Szántó Angéla nyilatkozata!
Szüreti felvonulás …
A hagyományos szüreti felvonulás most sem maradt el Balatonmáriafürdőn és Balatonkeresztúron. A fogatosok és a lovasok most is mint mindig szívesen „fuvarozták" a maskarába öltözött ünneplőket. Az időjárás is kegyes volt az ünneplőkhöz, feltételezem a boros gazdák is elégedettek az idei terméssel. Képek: Huszár Mihály
A hagyományos szüreti felvonulás most sem maradt el Balatonmáriafürdőn és Balatonkeresztúron. A fogatosok és a lovasok most is mint mindig szívesen „fuvarozták" a maskarába öltözött ünneplőket. Az időjárás is kegyes volt az ünneplőkhöz, feltételezem a boros gazdák is elégedettek az idei terméssel. Képek: Huszár Mihály
MARCALI VFC - BUZSÁK KSE ifi 9:1
A középmezőnyben helyet foglaló Buzsákot fogadta ma kora délután ifi csapatunk a Sport utcai stadionban. Meggyőző játékkal nagy gólkülönbségű megérdemelt győzelmet arattak. Gratulálok! Eddig hatból ötöt nyertek!
A középmezőnyben helyet foglaló Buzsákot fogadta ma kora délután ifi csapatunk a Sport utcai stadionban. Meggyőző játékkal nagy gólkülönbségű megérdemelt győzelmet arattak. Gratulálok! Eddig hatból ötöt nyertek!
Foci torna Horvátkúton …
Délelőtt kezdődött és kora délutánig tartott Horvátkúton az a focitorna, amit a városrészek csapatai között szerveztek. A nagyszerű időjárási körülmények között jó hangulatban zajló sporteseményt a közösen elfogyasztott ebéd követte. Folytatás következik!
Városrészi futball vándorkupa 2011 Horvátkút eredményei:
1. HORVÁTKÚT I. 10 pont
2. GYÓTA 8 pont
3. GOMBA 7 pont
4. BORONKA 3 pont
5. HORVÁTKÚT II. 0 pont
Gólkirály: SPILÁK ERNŐ - Horvátkút I.
Legjobb kapus:SZŐKE ERVIN - Gyóta
Legsportszerűbb csapat: BORONKA
(a galéria kis képekre kattintva érhető el)Délelőtt kezdődött és kora délutánig tartott Horvátkúton az a focitorna, amit a városrészek csapatai között szerveztek. A nagyszerű időjárási körülmények között jó hangulatban zajló sporteseményt a közösen elfogyasztott ebéd követte. Folytatás következik!
Városrészi futball vándorkupa 2011 Horvátkút eredményei:
1. HORVÁTKÚT I. 10 pont
2. GYÓTA 8 pont
3. GOMBA 7 pont
4. BORONKA 3 pont
5. HORVÁTKÚT II. 0 pont
Gólkirály: SPILÁK ERNŐ - Horvátkút I.
Legjobb kapus:SZŐKE ERVIN - Gyóta
Legsportszerűbb csapat: BORONKA
(a galéria kis képekre kattintva érhető el)Beszélgetés Guricza Gyulával a Marcali VSZSE Sakk Szakosztályának vezetőjével ….
Az elmúlt szezonban szerepeltek először marcali sakkozók a Nemzeti Bajnokság második osztályában. Nagy örömünkre és meglepetésünkre a negyedik helyen végeztetek. Ehhez ismételten gratulálok! Nagyszerű eredmény, talán fogalmazhatok úgy Marcali sportjának eddigi legnagyobb sikere. Arra kérlek tájékoztass minket, mire számíthatunk ebben a szezonban?
A tavalyi bajnokságban elért nagy siker egyik legfontosabb eleme az volt, hogy a csapatunk nagyszerűen összetartott. Nagyon szeretném ha ezt a nagyszerű összefogást, egymásnak való szurkolást, ebben a szezonban is tapasztalhatnánk. Az összefogás, összetartozás eredményezte az elmúlt évi szép helyezésünket. Papírforma szerint nekünk a bajnokságban az „Élő pontszámaink” szerint a 10. hely környékén kellett volna végeznünk! Szerencsére ez nem így volt! Minden forduló végén örömmel távoztunk a verseny helyszínről, talán a Nagyatádit kivéve, mert a kitűzött pontokat elértük.
Az elmúlt szezonban szerepeltek először marcali sakkozók a Nemzeti Bajnokság második osztályában. Nagy örömünkre és meglepetésünkre a negyedik helyen végeztetek. Ehhez ismételten gratulálok! Nagyszerű eredmény, talán fogalmazhatok úgy Marcali sportjának eddigi legnagyobb sikere. Arra kérlek tájékoztass minket, mire számíthatunk ebben a szezonban?
A tavalyi bajnokságban elért nagy siker egyik legfontosabb eleme az volt, hogy a csapatunk nagyszerűen összetartott. Nagyon szeretném ha ezt a nagyszerű összefogást, egymásnak való szurkolást, ebben a szezonban is tapasztalhatnánk. Az összefogás, összetartozás eredményezte az elmúlt évi szép helyezésünket. Papírforma szerint nekünk a bajnokságban az „Élő pontszámaink” szerint a 10. hely környékén kellett volna végeznünk! Szerencsére ez nem így volt! Minden forduló végén örömmel távoztunk a verseny helyszínről, talán a Nagyatádit kivéve, mert a kitűzött pontokat elértük.