Könyvadomány árva gyerekeknek
A Berzsenyi Dániel Gimnázium könyvtárában évek óta gyűltek azok a használt, teleírt, de még jó állapotú tankönyvek, amiket már a diákok kitöltöttek vagy már a tanítási órákon nem használtunk. A könyvtáros ötlete volt, hogy ajándékozzuk ezeket jótékony célra. Az iskolavezetés is felkarolta az ötletet, hogy jutassuk el a könyveket Böjte Csaba ferences atya által pártfogolt árva gyerekeknek; vagyis a Dévai Szent Ferenc Alapítványnak. A kezdeményezésünkkel megkerestük Iván atyát, aki ennek nagyon örült és felajánlotta közreműködését a lebonyolításban.
A Berzsenyi Dániel Gimnázium könyvtárában évek óta gyűltek azok a használt, teleírt, de még jó állapotú tankönyvek, amiket már a diákok kitöltöttek vagy már a tanítási órákon nem használtunk. A könyvtáros ötlete volt, hogy ajándékozzuk ezeket jótékony célra. Az iskolavezetés is felkarolta az ötletet, hogy jutassuk el a könyveket Böjte Csaba ferences atya által pártfogolt árva gyerekeknek; vagyis a Dévai Szent Ferenc Alapítványnak. A kezdeményezésünkkel megkerestük Iván atyát, aki ennek nagyon örült és felajánlotta közreműködését a lebonyolításban.
Megújul a Bernáth Galéria. Beszélgetés Nagy Ágnessel a Város közművelődési és turisztikai referensével …
Néhány hete Tornainé Molnár Gertrúddal a Kulturális Központ munkatársával Kaposváron jártak, és képeket válogattak a Megyei Múzeumok Igazgatóságán őrzött Bernáth-hagyatékból. Miért és milyen képeket válogattak?
A Marcali Kulturális Korzó elkészültével a képzőművészeti alkotások bemutatásának színtereit az idei évben újra kellett gondolni, tekintettel arra, hogy a Korzóban – a város állandó festménygyűjteménye mellett – kialakításra került egy olyan Galériarész (az aulától balra), amelyben a kortárs képzőművészet különböző ágait tudjuk bemutatni időszaki kiállítások keretében. Ennek következtében a Bernáth Aurél Galéria állandó kiállításként, egyfajta emlékhelyként tud működni a továbbiakban. Marcali Város Önkormányzatának ez irányú döntését tovább erősítette, hogy a Somogy Megyei Közgyűlés 2011-ben Bernáth Aurél életművének „Örökségünk – Somogyország Kincse" kitüntető címet adományozott.
Néhány hete Tornainé Molnár Gertrúddal a Kulturális Központ munkatársával Kaposváron jártak, és képeket válogattak a Megyei Múzeumok Igazgatóságán őrzött Bernáth-hagyatékból. Miért és milyen képeket válogattak?
A Marcali Kulturális Korzó elkészültével a képzőművészeti alkotások bemutatásának színtereit az idei évben újra kellett gondolni, tekintettel arra, hogy a Korzóban – a város állandó festménygyűjteménye mellett – kialakításra került egy olyan Galériarész (az aulától balra), amelyben a kortárs képzőművészet különböző ágait tudjuk bemutatni időszaki kiállítások keretében. Ennek következtében a Bernáth Aurél Galéria állandó kiállításként, egyfajta emlékhelyként tud működni a továbbiakban. Marcali Város Önkormányzatának ez irányú döntését tovább erősítette, hogy a Somogy Megyei Közgyűlés 2011-ben Bernáth Aurél életművének „Örökségünk – Somogyország Kincse" kitüntető címet adományozott.
35 éves a Katona J. utcai Óvoda …
Ma már Bóbitának hívják és tagóvoda lett belőle, de továbbra is 100 gyermek nevelésével foglalkozik, a 35 éve alapított Óvoda. Pongrácz Gyöngyi az óvoda vezetője, ünnepi megemlékezésében elmondta: ma már bizony sok egykori ovisnak a gyermeke jár ugyanabba az intézménybe, ahol valamikor óvodás volt.
Ma már Bóbitának hívják és tagóvoda lett belőle, de továbbra is 100 gyermek nevelésével foglalkozik, a 35 éve alapított Óvoda. Pongrácz Gyöngyi az óvoda vezetője, ünnepi megemlékezésében elmondta: ma már bizony sok egykori ovisnak a gyermeke jár ugyanabba az intézménybe, ahol valamikor óvodás volt.
8 hosszúhétvége jövőre! Ezeken a napokon nem dolgozunk
![]() |
Ellentételezésként viszont munkanap lesz: 2012 március 24-e (szombat), 2012 május 5-e (szombat), 2012 október 27-e (szombat), 2012 november 10-e (szombat), 2012 december 15-e (szombat).
![]() |
Ellentételezésként viszont munkanap lesz: 2012 március 24-e (szombat), 2012 május 5-e (szombat), 2012 október 27-e (szombat), 2012 november 10-e (szombat), 2012 december 15-e (szombat).
"Együtt a család" gyermekrajz kiállítás …
A "Család éve 2011" alkalmából "Együtt a család" címmel rajzkiállítást nyitottak meg ma kora este a Kulturális Korzóban. Az eseményt a Marcali Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Marcali Óvodai Központ szervezte. A tárlatot megnyitotta Hódos Melinda a Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Központ igazgató helyettese. Ezt követően fa ültetésre, és emléktábla elhelyezésére került sor az Európa Parkban. Közreműködött: Nagyné Réti Ildikó
A "Család éve 2011" alkalmából "Együtt a család" címmel rajzkiállítást nyitottak meg ma kora este a Kulturális Korzóban. Az eseményt a Marcali Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Marcali Óvodai Központ szervezte. A tárlatot megnyitotta Hódos Melinda a Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Központ igazgató helyettese. Ezt követően fa ültetésre, és emléktábla elhelyezésére került sor az Európa Parkban. Közreműködött: Nagyné Réti Ildikó
Gyerekfoci Balatonszentgyörgyön …
A Bozsik program részeként ma rendezték meg az őszi focitornát a balatonszetgörgyi, balatonkereszturi és marcali gyerekfocistáknak. A rendezvényt a Labdarugó Szövetség részéről a program egyik felelőse Pisont István 31 szeres válogatott labdarugó, az 1988-93 közötti nagyszerű Budapesti Honvéd sikerek egyik kovácsa.
A Bozsik program részeként ma rendezték meg az őszi focitornát a balatonszetgörgyi, balatonkereszturi és marcali gyerekfocistáknak. A rendezvényt a Labdarugó Szövetség részéről a program egyik felelőse Pisont István 31 szeres válogatott labdarugó, az 1988-93 közötti nagyszerű Budapesti Honvéd sikerek egyik kovácsa.
"Nagyasszony" díjak átadása
Sombaton (10. 15.) Nagyatádon volt a FŐNIX Somogyi Nagyasszonyok Egyesülete díjátadó ünnepsége. "Nagyasszony" díjat kapott többek közt Gazda Ferencné (Magdi), a városban végzett több éves társadalmi munkájáért. A díjra Marcali az Otthonunk Egyesület javasolta. A Somogyi Hírlap mai számában részletes híradást és fotót közölt a díjazottakról.
(a galéria kis képekre kattintva érhető el)Sombaton (10. 15.) Nagyatádon volt a FŐNIX Somogyi Nagyasszonyok Egyesülete díjátadó ünnepsége. "Nagyasszony" díjat kapott többek közt Gazda Ferencné (Magdi), a városban végzett több éves társadalmi munkájáért. A díjra Marcali az Otthonunk Egyesület javasolta. A Somogyi Hírlap mai számában részletes híradást és fotót közölt a díjazottakról.
(a galéria kis képekre kattintva érhető el)Népszámlálás - Összesen 817 ezer címről töltötték ki a kérdőívet az interneten
Összesen 817 ezer címről töltötték ki a népszámlálási kérdőívet az interneten vasárnap éjfélig, az elektronikus adatszolgáltatás határidejéig; ez a háztartások 18,6 százaléka - közölte Virágh Eszter, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) népszámlálási szóvivője az MTI-vel hétfőn.
A szóvivő elmondta: egyelőre csak a területi megoszlását "látják" a kitöltött kérdőíveknek, később több szempont szerint is válogatnak majd. A legtöbben (az elektronikus úton válaszolók majdnem 30 százaléka) a fővárosban töltötték ki az interneten a dokumentumot, és magas volt a nyugat-dunántúli, illetve a közép-dunántúli régióban az ilyen módon válaszolók aránya is. A nyugati országrészben Somogy megyében viszont volt alacsony az internetes válaszadók aránya.
Összesen 817 ezer címről töltötték ki a népszámlálási kérdőívet az interneten vasárnap éjfélig, az elektronikus adatszolgáltatás határidejéig; ez a háztartások 18,6 százaléka - közölte Virágh Eszter, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) népszámlálási szóvivője az MTI-vel hétfőn.
A szóvivő elmondta: egyelőre csak a területi megoszlását "látják" a kitöltött kérdőíveknek, később több szempont szerint is válogatnak majd. A legtöbben (az elektronikus úton válaszolók majdnem 30 százaléka) a fővárosban töltötték ki az interneten a dokumentumot, és magas volt a nyugat-dunántúli, illetve a közép-dunántúli régióban az ilyen módon válaszolók aránya is. A nyugati országrészben Somogy megyében viszont volt alacsony az internetes válaszadók aránya.
A rendőrség nyomoz a Győrben szétszóródott pénz ügyében
Nagyobb mennyiségű pénz szóródott szét Győrben, a helyi rendőrök keresik azokat, akik felszedték a bankjegyeket. Az ügyben jogtalan elsajátítás gyanúja miatt nyomoznak ismeretlen tettesek ellen – közölte Kálmán Gabriella sajtóügyeletes az MTI-vel. Tájékoztatása szerint szeptember 22-én arról érkezett bejelentés, hogy nagyobb mennyiségű pénz szóródott szét a városban. A helyszínre érkező járőrök arra lettek figyelmesek, hogy két férfi gyűjt borítékba tíz- és húszezreseket. Ők azt mondták, hogy mások is szedtek fel bankjegyeket, róluk azonban nem tudtak személyleírást adni.
Nagyobb mennyiségű pénz szóródott szét Győrben, a helyi rendőrök keresik azokat, akik felszedték a bankjegyeket. Az ügyben jogtalan elsajátítás gyanúja miatt nyomoznak ismeretlen tettesek ellen – közölte Kálmán Gabriella sajtóügyeletes az MTI-vel. Tájékoztatása szerint szeptember 22-én arról érkezett bejelentés, hogy nagyobb mennyiségű pénz szóródott szét a városban. A helyszínre érkező járőrök arra lettek figyelmesek, hogy két férfi gyűjt borítékba tíz- és húszezreseket. Ők azt mondták, hogy mások is szedtek fel bankjegyeket, róluk azonban nem tudtak személyleírást adni.
Oltás közben megsérült egy tűzoltó
Mentősök dolgoznak Pécsváradon, ahol kigyulladt egy asztalosüzem tetőszerkezete. A helyszínre érkező tűzoltók közül egyikük alatt oltás közben beszakadt a mennyezet és súlyosan megsérült, mentő szállította az egyik pécsi kórházba. A tűz keletkezésének oka ismeretlen, az anyagi kár jelentős. MTI Fotó: Kálmándy Ferenc
![]() |
Mentősök dolgoznak Pécsváradon, ahol kigyulladt egy asztalosüzem tetőszerkezete. A helyszínre érkező tűzoltók közül egyikük alatt oltás közben beszakadt a mennyezet és súlyosan megsérült, mentő szállította az egyik pécsi kórházba. A tűz keletkezésének oka ismeretlen, az anyagi kár jelentős. MTI Fotó: Kálmándy Ferenc
![]() |




