
Folytatódik a hőség a jövő héten: hétfőn még többfelé lesz élénk, olykor erős a szél és az ország egyes részein 30 Celsius-fok alatt marad a hőmérséklet csúcsértéke, majd melegedés kezdődik, és a hét második felében a legmelegebb órákban akár 39 fok is lehet.

Vasárnap sok napsütésre számíthatunk a térségben, de időnként gomolyfelhők is megjelennek az égen.

Szombaton sok napsütésre számíthatunk a térségben, csapadék sehol sem várható.

Pénteken szinte zavartalan napsütés várható, csapadék nem érkezik. Időnként élénk lehet a délies szél.

A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.

Csütörtökön sok napsütés várható, melyet csak időnként zavarhatnak meg fátyol- és gomolyfelhő. Csapadék nem lesz.

Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.

Szerda hajnalban, reggel egy hidegfront hatására előfordulhat gyenge eső, egy-egy zápor a térségben, majd gyorsan csökken a felhőzet, délután már a napsütésé lesz a főszerep.

Kedden derült, napos idő várható, csapadékra nem kell számítani. Gyenge, mérsékelt marad a légmozgás.

Hétfőn többórás napsütés várható, majd délután északnyugat felők megnövekszik a felhőzet és késő délután, este kisebb eső, zápor is kialakulhat.

A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Vasárnap a hidegfront mögött északira, északnyugatira fordul és megélénkül a szél a régióban.