
Kedden száraz időre, zavartalan napsütésre van kilátás, csupán reggel lehetnek még fátyolfelhők az égen.

Hétfőn is sok napsütés várható, csak kevés fátyol- és gomolyfelhő lesz az égen. Csapadék nem lesz.

Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.

Visszatér a kánikula július első hetében, a hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 30 Celsius-fok felett alakul, a hét második felében a legmelegebb órákban akár 34-39 fok is lehet. Péntektől megnő a záporok, zivatarok esélye - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Vasárnap napos-gomolyfelhős időben lesz részünk. Csapadék nem várható.

Szombaton napos-gomolyfelhős időben lesz részünk, csapadék nem várható.

Pénteken napos-gomolyfelhős időben lesz részünk, kezdetben helyenként futó záporok is kialakulhatnak.

Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul. Pénteken még elsősorban a keleti országrészben valószínű zápor, zivatar, de a hétvége további részében napos, száraz időre van kilátás - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Megdőlt a fővárosi napi melegrekord szerdán: Újpesten 36,2 Celsius-fokot mértek - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján csütörtökön.

Csütörtökön a nap legnagyobb részében napos, meleg idő várható. A délután második felében nyugat felől megnövekszik a felhőzet, majd este erős, viharos széllökésekkel érkezik meg hidegfront.

Péntek éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szerdán az MTI-vel.

Az extrém meleg időjárás miatt a Belügyminisztérium szerda reggeltől csütörtök éjfélig nyolc vármegyére rendelte el a vörös kódot, ami kötelezővé teszi valamennyi szociális intézmény számára a hajléktalan vagy bajba jutott emberek befogadását - jelentette be a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikai államtitkára szerdán Budapesten.