Azt mondják, hogy a sorozatok harmadik része sikerül a legrosszabbul. Erre élő cáfolat a III. Balatonkeresztúri Közparti. No ez sem sikeredett volna ilyen jóra a Balaton Old Boys és vendégként fellépő Lorenzó zenekar nélkül.

Hagyományok szerint Szűz Mária szent nevének ünnepét (szept. 12.) követő vasárnapon tartjuk Kéthelyen a Szőlőhegyi kápolna ünnepét.

Kora délután Kéthelyen jártam a búcsúban. Néhány kép a belső oldalon.
Lezárult a MAN Trans Kft. TÁMOP-6.1.2-11/1-2012-1287-Egészségre nevelő programok megvalósítása a Balatonkeresztúr SKE szervezésében című projektje. A projekt megvalósítási időszaka 2012.09.01-től 2013.08.31-ig tartott, melynek keretében az alábbi tevékenységek valósultak meg: Egészségügyi állapotfelmérés, egészséghét keretében a dohányzás megelőzése, valamint a dohányzásról való leszokást támogató programok orvos segítségével, a női irodai dolgozók részére fallabda szervezése, életmódtábor az egészséges táplálkozás és a rendszeres testmozgás kialakítása és fenntartása érdekében, munkahelyi sportnap labdarúgás és röplabda keretei között, egészségnap (ping-pong, tenisz, foci), asztalitenisz és tenisz verseny, klub keretein belül a résztvevők tapasztalatcseréje az egészségtudatos életmódról, valamint médiában való megjelenés a gyakorlati programok tapasztalataival.
Újra Év Fája verseny! Az Év Fája vetélkedő keretében nem a legnagyobb vagy legöregebb fát keresik, hanem azt, amelyik a jelölőknek valamiért fontos: kapcsolódik hozzá egy helyi történet, találkozási pontot kínál – vagy bármilyen más szerepet tölt be az ott élők mindennapjaiban.

A 60 nevezőből idén 13 fát juttatott tovább az Ökotárs Alapítvány zsűrije. Ezek vehettek részt a nyilvános döntőben, melyben a közönség szavazatai alapján dőlt el, hogy melyik fa nyeri el az Év Fája címet.
Elkezdődött a tanév és vele együtt a hitoktatás is Kéthelyen. Első és ötödik osztályban a gyermekek hit- és erkölcstan (illetve erkölcstan) órára járnak órarend szerint, a másik osztályokban hagyományosan tartjuk a hittant.
2013.09.07.-én Pécsett rendezték meg az Országos Kismotorfecskendő Szerelési Bajnokság 9. egyben az utolsó előtti fordulóját.
Tegnap egy cikkben tudósítottam a XVI. Balatonfenyvesi Kisvasuti Napról, és „sirattam" a kisvasutat. A helyszínen ismerkedtem meg személyesen Szabó Mihállyal aki már küldött korábban is képeket a Portálra. Most is ezt tette, köszönöm! Nagyszerű képek! Levelében megvilágította a kisvasut helyzetét egy másik szemszögből, úgy gondolom ez is közlésre érdemes.
Ma délután tartják azt a rendezvényt ahova várták mindazokat, akik a valamikori kelevízi népiskolában tanultak, egy kis múltidézésre.
Svájci, német, olasz, lengyel és magyar résztvevők jóvoltából közel félszáz tekerős zenegép látható és hallható a hét végén Keszthelyen a I. Nemzetközi Verklifesztiválon.
Ma rendezték meg Balatonfenyvesen, a XVI. Balatonfenyvesi Kisvasuti Napot. Ez alakommal a „fűtőházba" is betekintést nyerhettünk.
Tegnap a Bölcsesség Kezdete Oktatási Központ, Berzsenyi Dániel Általános Iskolájában jártam Niklán. Táskai Ibolya tagintézmény vezető kalauzolt végig, az általam még nem ismert intézményen.