A 4,5 ponttal előttünk álló Királysakk SE vendégei voltunk a hétvégi fordulóban. Az előző évi bajnokságban nyertünk Dunaújváros csapata ellen, de az 1.táblára igazolt erősítésük segítségével nagyon jó eredményeket értek el az eddigi fordulókban. Szoros eredményre számítottunk, ami végül a 4 nyert játszma, 6 remi és 2 vesztes játszma összesítésével csapatunk győzelmét hozta.
Királysakk SE Dunaújváros - Marcali VSZSE : 5 - 7
Kikapott a felnőtt csapatunk a Karád otthonában ... fájó vereség. Nagyon kellett volna az a három pont. Ahogy tudom Kőrösi Bandi megsérült, a jegyzőkönyvet nézve a Zsiga Szabi sem játszott. Következik az éllovas Nagybajom, november 9 –én itthon. Délután fél kettőkor. Nagy harc lesz! Jöjjenek és segítsenek a csapatunknak!
Kötelező volt a győzelem, de hát ilyenkor szokott beütni a baj. Szerencsére nem így történt és az U21 –es csapatunk győzött idegenben megszerezte a három pontot. Riválisaink is győztek így maradtunk a harmadik helyen. Bognár Péter 4 gólt rúgott ma és 27 találattal vezeti a góllövő listát. Gratulálok a csapatnak és Péterek! A mérkőzésen megsérült Horváth - Vaskó Tamás, a mentő vitte el. Valami a térdével történt. Jobbulást!
Sajnos nem sikerült, pedig azt gondoltam meglesz a két pont. Döntetlent játszott a Marcali ma este a Városi Sportcsarnokban.
Amikor a mérkőzés előtt az esélyeket latolgattam, tisztességgel elmondom nem számítottam győzelemre. A két csapat a bajnokságban az első harmadban van a tabellán. Vendégeink eddig is előttünk voltak, a mai győzelmükkel az élre kerültek.
Az Országos Serdülő Bajnokság 7. fordulójában,idegenben játszottunk és vereséget szenvedtünk. Szántó Angéla telefonon elmondta: Számunkra szokatlan pályaméretekkel találkoztunk a vendéglátóinknál, ami megzavart bennünket, a mérkőzés folyamán nem tudtunk alkalmazkodni a helyzethez. a pálya kisebb volt, mint amin általában játszani szoktunk, de nem ez volt a döntő ok amiért elvesztettük a mérkőzést.
Kettő nullra vezetett a vendégcsapat a Sportutcai Stadionban amikor eljöttem, de biztos voltam a csapatunk győzelemében. Jobb csapat a mienk, csak egy kicsit „bénáztunk", hogy egyszerűen fogalmazzak. Győztünk és az élen vagyunk a tabellán ez a lényeg!
A Kozma Andor utcai sporttelepen ma reggel kezdődött az 1. Marcali Pályaíjász Verseny. A bemelegítésről és az előkészületekről készültek a képek. A részletes tudósítás és a verseny készült képek majd később kerülnek fel.
Tegnap volt még egy focimeccs az utánpótlás bajnokságban. A Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség U-15 Észak csoportjában élen álló Tab győzött a csapatunk ellen. Két mérkőzésünk van még hátra az őszi szezonban. A Karád (11.08) itthon és a Balatonszabadi idegenben. Pontokat kellene szerezni fiúk!
A hatodik fordulóból elmaradt mérkőzést pótolták be ma a VFC ifijei, a Kozma Andor utcai pályán.
Hétfő óta egy 20 fős kerettel dolgoznak a szövetség szakvezetői a Marcali Városi Sportcsarnokban. A marcali összetartást majd a kecskeméti Bolyai Torna követi a következő alkalomként, az U16 válogatott felkészülési programjában.
A Marcali VSZSE ifjúsági sakkcsapata Budapesten szerepel az Országos bajnokságon, másik harmincöt csapattal egyetemben. Együttesünk a Haszon Kamilla Sára, Király Máté, Pálfi Péter, Tombor Máté, Király Lilla, Fekete Ákos erősorrendi összeállítással veszi fel a harcot az ország legjobbjai ellen.
