
A tavasziasan enyhe idő után visszatérnek az éjszakai fagyok a jövő héten - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

Péntek hajnalra, reggelre többfelé képződik pára, köd, illetve rétegfelhőzet, ami délelőtt csak lassan oszlik fel, illetve a Dunától keletre néhol tartósabban is megmaradhat.

Lehűlés érkezik a hétvégén, vasárnap már 10 Celsius-fok alatt marad a csúcshőmérséklet és visszatérnek a hajnali fagyok is. Pénteken helyenként erős széllökések is lehetnek, számottevő csapadékra nem kell készülni - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Csütörtökön többfelé, főként északon lesz ködös a reggel. A köd a hidegebb völgyekben kora délutánig megmaradhat.

Vasárnap és hétfő után kedden is megdőlt az országos napi melegrekord - közölte a HungaroMet Zrt. szerdán a honlapján.

Szerdán az ország nagy részén több órára kisüt a nap, kisebb eső, zápor a kezdetben felhősebb keleti tájakon és néhol északnyugaton fordulhat elő.

Kedden a változóan felhős-napos időben elszórtan kialakulhat időnként kisebb eső, futó zápor, néhol zivatar nem kizárt.

Hétfőn az északi völgyekben helyenként tartósan borongós, párás, ködös maradhat az idő, itt szitálás előfordulhat, másutt több órára kisüt a nap.

Folytatódik a változékony, tavaszias időjárás a jövő héten is, a hét elején a délnyugati tájakon akár 20 Celsius-fok is lehet, majd a hét második felében kissé mérséklődik a meleg.

Vasárnap reggel naposabb, valamint felhősebb, párás, ködös tájakkal is találkozhatunk. Számottevő csapadék nem várható, legfeljebb néhol a ködös tájakon fordulhat elő szitálás.

Szombaton sokfelé indul párásan, ködösen a nap. Napközben a köd és az alacsonyszintű rétegfelhőzet főként az északi és középső országrészben tartósan megmaradhat.

Tavasziasra fordul az időjárás, a határozott melegedés miatt hétfőtől országszerte megszűnnek az éjszakai fagyok és jövő héten többfelé várható csapadék is - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.