
Tisztelt Balatonlelleiek! Tájékoztatom Önöket arról, hogy Balatonlellén is van egy olyan állampolgár, akinek vírustesztje pozitív lett. Ellenőrzés, megfigyelés és karantén veszi körül.

A Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság Balatoni Vízügyi Kirendeltségének tájékoztatása szerint március 20-án kinyitották a siófoki vízleeresztő zsilipet.

Az ENSZ Közgyűlésének döntése alapján 2013-tól minden év március 21-e az Erdők Nemzetközi Napja. Ebben az évben a FAO, vagyis az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet által kijelölt központi témakör az erdők és a biodiverzitás.

A koronavírus járvány szigorú intézkedéseire tekintettel közleményt adott ki a Hévízi Tófürdő is. A közösségi oldalukon azt írják, 2020 március 18-tól működésüket ideiglenesen felfüggesztik. A Tófürdőn vásárolt 10 illetve 20 órás bérletek kaucióját az előre eladott bérletek kaucióját a Tófürdő március 22-ig fizeti vissza a Festetics Fürdőház pénztárában, 9:00 – 12:00 között.
A Kéthelyi óvodások pénteken rövid megemlékező műsort adtak elő a Kossuth szobornál az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékére. Az ünnepi műsor elmaradt, de a helyi intézmények vezetői, civil szervezetek képviselői megkoszorúzták ma a Kossuth szobrot, így emlékezve a hősökre.

Három személy került karanténba Balatonszemesen. Erről a település polgármestere, Szomorú Szilárd tájékoztatta a lakosságot Balatonszemes Facebook-oldalán.

Sok víz van a Balatonban, és a Sió-zsilip még zárva. Tegnap nagy erejű viharos szél sem kellett ahhoz, délben Balatonmáriafürdőn 133 centiméteres, majd este Balatonfűzfőn 135 centiméteres vízállást mérjenek, miközben márciusban a Balaton maximális üzemi vízszintje 115 centiméter.

4 fő siófoki lakos (hárman egy családból és egy szintén siófoki, de külön élő kollégájuk) még tegnap reggel a rábafüzesi határátkelőn belépésre jelentkezett. Olaszországból jöttek haza, ahol már 2 hétig karanténban voltak- számolt be a siófoki polgármester.

Operatív Törzs döntése értelmében, mely azt javasolja a kormánynak, hogy tiltson meg minden 100 főnél nagyobb beltéri rendezvényt elhalalasztásra kerül a fesztivál. (Fesztiválsátor beltérnek minősül) 3B TDM egyesület felkészült erre a döntésre ezért változatlan programmal és kitelepülőkkel kerül megrendezésre előreláthatólag május 9.-én
A gyenge télnek köszönhetően az erdő aljnövényzetéből a megszokottnál korábban előbukkantak a medvehagyma levelei, ami visszavonhatatlanul azt jelenti, hogy megérkezett hozzánk a tavasz.

Először rendeznek Marha-Jó gasztrofesztivált a Balatonnál. Március 14-én 11 órától Balatonmáriafürdő központi strandján kifejezetten marhából készült ételekkel, valamint pop, jazz, blues és latin zenékkel várják az érdeklődőket. A rendezvényt a 3B Turisztikai Egyesület szervezi.
A Nemzetközi Nőnap alkalmából indított különvonatot tegnap a Mesztegnyői Erdei Vasút. Minden hölgy kapott virágot a személyzettől. A természet pedig csodálatos kiránduló idővel köszöntötte a hölgyeket! Képek: Bogdán László - HA3TBL