Minősítő teremíjász verseny van ma a Marcali Városi Sportcsarnokban, a Dél-dunántúli Régió kvalifikációs versenye, a 2014. évi Teremíjász Országos Bajnokságon való részvétel lehetőségét kínálja a megfelelő eredmény esetén. A képek a megnyitóról és a kezdésről készültek.
Szombaton, Fonyódon rendezték meg a Bozsik program keretében az U9 –es korosztály focitornáját marcali gyerekek részvételével. Köszönöm a képeket Déghy Gábornak!
Ma egésznap a gyerekfocié volt a főszerep a Marcali Városi Sportcsarnokban. A gyerekfoci jelentős támogatója ebben az évben is lehetőséget teremtett az U10-U11-U12 korosztályoknak a játékra. Ma az U10 a jövő héten hétvégén az U11 és U12 -es korosztály mérkőzik majd.
Jövő héten Komlóra utazik a Marcali VSZSE U14 korosztályos csapata, ahol az új lebonyolítási rendnek megfelelően a vendéglátó Komló mellett, a Mohács és a Siófok lesz az ellenfél. Mi 18 –án két mérkőzést játszunk, a Mohács és a Komló lesz a feladat.
Igazi kézilabda ünnep volt ma a Marcali Városi Sportcsarnokban. A VI. korcsoportos leány kézilabda Diákolimpia Országos Elődöntőjét rendezték ma városunkban. Büszkén mondhatom, hogy Laczó Tímea tanárnő, és Berzsenyi Gimnázium közreműködő rendezői csapata, kifogástalanul bonyolította le a tornát. Jó volt látni azt is, hogy a Gimnázium tanulói, tanári kara is nagyszámban ellátogatott a csarnokba iskolájuk csapatának biztatatására. Még apró ajándékokra is gondoltak amivel a csapatokat meglepték. A mai világban nagyon megbecsülendő gesztus!
A felvezetőmben aggodalmaskodtam, mert a Berzsenyi csapata - megegyezik a Marcali VSZSE NBI/B –s junior csapatával - egy korcsoporttal fiatalabb, csak az V. korcsoportosak. Nem tudtam, hogy Győrből, Szekszárdról, és Mohácsról milyen csapatok érkeznek. Jelentem jók, nagyon jók! De mi jobbak voltunk!
Sajnos a végjátékot elrontottuk ... a bajnokságban 5. helyen álló Tamási volt ma a vendégünk az Országos Serdülő Bajnokságban. Jól játszott a csapatunk, de sajnos a mérkőzés vége nem sikerült.
Nem sok pihenőt kaptak a kézilabdás lányok Balogh Beától. A junior csapat bizony már december 30 –án megkezdte a felkészülést a tavaszi szezonra, a felnőttek pedig ma csatlakoztak.

Évzáró Marcali gyerek teniszverseny volt dec 30-án a kéthelyi iskolában. Tudásszint és korcsoport alapján három csoportban versenyeztek a lelkes kis teniszesek. Sok szép labdamenettel ,izgalmas meccsekkel búcsúztattuk az óévet a téli szünetben egy sportos délelőtt keretében. Ezúton is gratulálok és B.U.É.K minden indulónak!!

Az MVSZSE Küzdősport Szakosztálya december 28-án övvizsgával zárta a 2013. évet. Egyesületünk szokásos év végi rendezvényén a Szövetségünk elnöke Révész P. László, a Dan-kollégium elnöke Végh János mester, valamint Si Jo Márton László (10 toan) a Hong Lung Ch'uan Tao kung–fu stílus alapítómestere tisztelte meg jelenlétével az övvizsgánkat. Számunkra kitűntetés, hogy neves harcművészek látogatnak el edzőtermünkbe, közösen tarthatjuk meg edzéseinket és a vizsgáinkat.

Múlt hét vasárnap, december 29-én a Marcali Turul Íjász Egyesület tagjai közül ketten (Fábos László, Horváth Márk) Győrújbaráton jártunk a Nyugat-dunántúli régió Terem OB kvalifikációs versenyén.
A Boronkai Hagyományőrző és Íjász Egyesület tagjai a Zalai Íjász Szövetség által szervezett 3D Vadászíjász versenyen vett részt Pacsán. Az év utolsó, szabadban megrendezett versenyére sokan jelentkeztek. A kellemes, tavaszt idéző időjárás kedvezett a versenyzőknek, közel 80 fő vett részt a megmérettetésen. A vendéglátók zsíros kenyérrel, forró teával és forralt borral kedveskedtek.
Kedves sportbarát!
Megpróbálom összefoglalni az elmúlt esztendőt Marcali sport életében. Előre figyelmeztetek egy szubjektív válogatás, sok minden kimarad, de nem törekedhettem a teljességre, azt megtalálod a „KORÁBBAN” menüpont alatt. A cikkek címére kattintva eljutsz a teljes tartalomhoz!