
Budapest, 2020. június 17., szerda (MTI) - Már lehet nevezni az idei Balaton-átevezésre, amelyre a koronavírus-járvány miatt elővigyázatosságból ezúttal nem júliusban, hanem augusztus 16-án kerül sor Fonyód és Badacsony között.

A Mesztegnyői Bárka Alapítvány az elmúlt hétvégén már második alkalommal rendezett gyalogtúrát. Első alkalommal Nemcsók Tamás vezetésével a „Gyurgyalag túrán" felkerestük a gyurgyalagok fészekrakó helyét Hosszúvíz mellett.

Páratlan összefogással egy évek óta tervezett, Sávoly község életében kiemelkedően nagy beruházásnak minősülő projekt valósul meg rövidesen

A tavasz derekán kezdődő fiókaszezon júniusban éri el első csúcspontját. A madarak kicsinyei repülni tanulnak és elhagyják fészküket. Ilyenkor a természetben és a városokban is gyakrabban találkozhatunk árvának tűnő madárfiókákkal, azonban nem árt tudni, hogy nem mindig szorulnak segítségre.

Június 16-án Balatonberényben a községi strandon ünnepélyes keretek közt megnyitották a 2020. évi piarista vitorlás tábort.

Felülmúlta a várakozásokat a Balaton elmúlt három hétvégéjének vendégforgalma, a kellemetlen időjárás pünkösdkor se vette el az északi parti vendéglátók és vendégek kedvét. Eddig elmaradt a látogatottság a múlt évitől, de bizakodóak a déli partiak is, miközben az élénkülésre a járvány miatt hazatért szakemberek is várnak, akiket már csábítanak vissza a külföldi vendéglátóhelyekre.

A nyári turisztikai szezonban megszokott utazási igényekhez igazodva június 20. és augusztus 30. között emelt kínálatú és szolgáltatási színvonalú nyári menetrendet vezet be a MÁV-START. A szolgáltatásokat az elmúlt években folyamatosan fejlesztette a vasúttársaság, ennek hatására a balatoni utasforgalom évek óta növekszik – olvasható a MÁV hirbalatonnak küldött közleményében.
Az orchideák nem csak a ma élő virágos növények legfajgazdagabb családját alkotják (kb. négyszer annyi orchideafaj ismert, mint emlős), hanem a virágzásbiológiájuk is az egyik legsajátosabb. Az Európában élő orchideák legtöbbjénél a rovarmegporzás játssza a főszerepet.

Az Összefogás a Balatonért Egyesület nyílt levelet küldött a pénzügyminiszternek és az MTÜ-nek, amelyben tiltakoznak a balatoni szabadstrandok fizetőssé tétele ellen. Varga Mihály pénzügyminiszter csütörtök este a Facebook-oldalán reagált.

50 méteres óriáskerék épül Keszthelyen. Az érdeklődők 15 emeltnyi magasságból gyönyörködhetnek majd a nyugat-balatoni panorámában. Az óriáskerékre június 19-én lehet először felülni és egészen szeptember végéig várja a látogatókat. A keszthelyiek 10 százalék kedvezményben részesülnek.

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) számára komoly kihívást jelent a Balaton kotrása, hiszen a Zala folyó állandóan tölti fel hordalékkal a tavat. Körülbelül ötmillió köbméter iszapot kellene eltávolítani a tómederből három ütemben – elsőként a Keszthely-Szigliget közötti szakaszról 2,5 milliót –, amelynek költsége elérheti a 90 milliárd forintot is.

A szerelvények ezentúl nemcsak hétvégéken, hanem a munkaszüneti és ünnepnapok mellett szerdánként is szállítják a kirándulókat a Boronka-mellék védett erdejében.