
Fonyód, 2020. május 14., csütörtök (MTI) - Megkezdődött a Natura 2000-es területet bemutató Berek Világa Látogatóközpont megvalósítása a Somogy megyei Ordacsehi közelében, mintegy 400 millió forint vissza nem térítendő uniós és hazai támogatásból - közölte Puskás Zoltán, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság (BfNP) vezetője az MTI-vel.

„Teljesen valótlan a döntéshozók állítása, hogy a balatoni hajózás csőd-helyzetbe került, ezért van szükség az átalakítására” – közölte Horváth Gyula, aki korábban 17 éven át vezette a Balatoni Hajózási Zrt.-t (BAHART), és aki a részvényes siófoki önkormányzat tanácsadójaként betekinthetett a társaság tavalyi gazdálkodási eredményeibe. „Európában egyedülálló helyzetben van a BAHART, és ez olyan kincs, amit nem szabad elherdálni kikötők eladásával és bérbeadásával” – fogalmazott.

A Siófoki Szakképzési Centrumban alapelv, hogy ugyanazok a rendkívüli szabályok vonatkoznak a gyakorlatra, mint a tanév közbeni gyakorlati képzésre. Az egészségvédelmi szempontok figyelembevételével és a járványügyi szabályok betartásával kell megszervezni a nyári gyakorlatokat is.

Nagy hullámokat kavart a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) múlt héten elfogadott átalakításának terve, amely kikötők, kempingek eladásáról, járatmegszüntetésekről és elbocsátásokról szól.
A budapesti helyek zárva tartása is szerepet játszhat abban, hogy szombaton május elejéhez képest kifejezetten sokan voltak a Balatonnál. Sok étterem ilyenkor még nem nyit ki, de azok, amik már működnek, nem panaszkodnak a forgalom miatt. A 24.hu videója, mely az újranyitás első hétvégéjén készült a Balatonnál.

A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) reorganizációs tervének elfogadása miatt a Nők a Balatonért Egyesület (NABE) nyílt levélben fordult az országgyűlési képviselőkhöz, hogy lépjenek föl a kikötők eladása ellen.

Több balatoni Facebook-csoportban is komoly felháborodást okozott, hogy a Fenékpuszta irányából Keszthely felé vezető kerékpárút erdei szakaszán sok fát kivágnak. A 24.hu Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t (NIF) és a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-t is kerestük, hogy megtudjuk, miért szükséges a bicikliút melletti terület legyalulása.
Újra várják a látogatókat a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság szabadtéri ökoturisztikai helyszínei

2020. május 8-tól kezdődően a nagyközönségnek ismét lehetősége nyílik arra, hogy a szabadban élményeket és új ismereteket szerezzen a természeti környezetről, hiszen a magyarországi nemzeti park igazgatóságok bizonyos szabadtéri bemutatóhelyei a 2020. május 4-én életbe lépett védelmi intézkedések által megszabott keretek között megnyithatnak.

„Meglepő az a kommunikáció, ami arról szól, hogy a Balatoni Hajózási Zrt.-t (BAHART) a csődtől megmentő reorganizációs tervet fogadtak el szerdán. Mi nem tudtunk róla, hogy csődhelyzetbe lenne a cég, hiszen eddig szép eredményekkel működött, az idei évet meghatározó főszezon pedig még nem kezdődött el” – nyilatkozta Lombár Gábor, a balatoni önkormányzatokat tömörítő Balatoni Szövetség elnöke a hirbalaton.hu-nak.

Május 8-tól újra 40 percenként jár a jelenleg óránként közlekedő balatoni komp, amelyen hétfőtől lazultak az utazási feltételek, de több óvintézkedés még érvényben marad az egészségügyi vészhelyzet végéig – derül ki a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) közleményéből.

Saját Facebook oldalán indított minden pénteken új résszel jelentkező sorozatot természetismereti témákkal a SEFAG Zrt. A sorozat célja az erdőkről és az erdészekről szóló ismeretek bővítése és erősítése. Az informatív szövegek a társaság által fejlesztett elektronikus tananyaggal együtt segítik több természetismereti tantárgy távoktatását.

Ahogy haladunk előre a tavaszban, a madarak fiókái is közelednek az önálló élethez, a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai ilyenkor szinte naponta kapnak bejelentést megmentendő, vagy már „megmentett” madarakról.