Hazai pályán rekordszámú nézővel fogadtuk a több volt élvonalbeli játékost is felvonultató Soproni Tigrisek csapatát. Jó iramban, jó dobószázalékkal és bátran kezdtük a meccset. Sikerült többször is hibára kényszeríteni magasságbeli fölényben lévő ellenfelünket. Tudtunk indítás és palánk alatti kosarakat is elérni melyeknek köszönhetően 1pontos vezetéssel zártuk a félidőt.
Nagyon örültek a vendég felnőtt csapat játékosai a győzelemnek, mert óriási szerencséjük volt az utolsó percben egy kapufával. A döntetlen szerintem igazságosabb lett volna, sőt ahogy talpra állt a csapatunk, - ismét(!) – a győzelmet is megérdemeltük volna. De sajnos kikaptunk egy góllal. A juniorok viszont nyertek és ez egy nagyszerű eredmény, mert ez a Pilisvörösvár már nem az a Pilisvörösvár ... erősítettek alaposan!
Ma rendezték meg Kozármislenyben a Játékos Sportverseny Országos Elődöntőjét. A Marcali kisiskolások a harmadik helyen végeztek! Nagyszerű eredmény Gratulálok a gyerekeknek és felkészítőiknek Balogh Viktóriának és Dávid Renátának! Az Országos Döntőbe a házigazdák és Pécs csapata jutott. Köszönöm a képeket Péterfi Lászlónak!
Eredmények:
Mini Sport Büfé - La Puma - Meiszterics Autósiskola: 5-1; Fiat Gadácsi – Teniszválogatott: 1-3; Kék Hold - DolceVita Presszó:1-3; Veszélyes Favágók - Postás SE: 2-12; Marcello Pizzéria - Zöld Zóna : 10-14
Szabadnapos: Öregfiúk
A Boronkai Hagyományőrző és Íjász Egyesület nagy fába vágta idén a fejszéjét. Elhatározta, hogy megrendezi a Dél-Dunántúli Íjász Régió Terem- és Pályaíjász Bajnokságát.
Az út, amit választottak, ma még meglehetősen rögös. Az íjászat, mint az ősi magyar kultúra szerves része jelentős érdeklődésnek örvend hazánkban, ám leginkább annak hagyományőrző jellege került eddig előtérbe. A hagyományok tiszteletén és ápolásán túl azonban az íjászat remek lehetőség arra, hogy tömegeket mozgasson meg rekreációs, illetve sportolási, versenyzési céllal is.
A bajnokságról és a szervezéssel kapcsolatos feladatokról kérdeztem Csáki Alpárt, a Boronkai Hagyományőrző és Íjász Egyesület elnökét.

Balatonföldváron rendezték a Somogy Megyei Diákolimpiai Sakk Csapatbajnokságot. A Mikszáth Kálmán Utcai Általános Iskola sakkcsapatai a négy csoportból három első helyezéssel tértek haza, s ezzel bejutottak az országos döntőbe.
Azt gondolom, nem túl gyakran fordul elő egy kisvárosi kézilabdacsapat életében, hogy két játékosa is vezeti a góllövő listát, persze más-más korosztályban.
Ma hívták fel a figyelmemet arra, hogy a Dudi is vezeti a felnőttek góllövő listáját ... Nagyszerű hír! GRATULÁLOK! (Egy elmaradt jegyzőkönyvet most rögzíthettek a szövetségnél, mert hétfőn még második volt a Dudi.)
Ma a kilencéves lányok kezdték meg az ERIMA Országos Kézilabda Gyermekbajnokságot. A nagyobb méretű pályán már 5 mezőnyjátékossal játsszák a mérkőzéseket a lányok de még szivacs labdával. Jövőre már a nagypályán, és bőrlabdával fognak játszani.

Ismét meghívást kapott Kuti Betti a Magyar Női Serdülő Válogatott edzőtáborába. Az MVSZSE vasárnapi mérkőzését követően csatlakozott a Vecsésen edzőtáborozó válogatotthoz. A hivatalos csapatképen a 17 –es a Betti.
A négy fordulóból álló Budapest Kupa I. fordulóját rendezték vasárnap a Császár-Komjádi uszodában, ahol részt vettek a Marcali és Balatoni Úszó- és Szabadidő S. E. versenyzői is. A sorozattal a Budapesti Úszó Szövetség a 10 éven felüli gyerekek számára szeretne versenyzési lehetőséget biztosítani.

Szabó Kornél 2.danos mester vezetésével a Renmei SE idén 2014.február 15-én rendezte meg Tatán a RENMEI Kupát, melyen 42 klub 245 versenyzője vett részt. A Marcali Karate Klubból 8 versenyzőt neveztünk, de sajnos betegség miatt a jó formában lévő Gadácsi Norbert, Beke Marcell és Pápai Dániel nem tudtak részt venni.
Jól kezdődött a bajnoki szezon Bárczi Katának! A Nemzeti Bajnokság I/B junior korcsoportjának a góllövő listáját Bárczi Kata a Marcali VSZSE játékosa vezeti 105 dobott góllal! Gratulálok Kata!