Ma is kihasználta az alkalmat, hogy délelőtt szabad volt a Városi Sportcsarnok, a Mikszáth játékos sportverseny csapata. A gyerekek készülnek a február 22 –én Kozármislenyben megrendezésre kerülő Országos Elődöntőre. Kevesen voltak ma a gyakorláson mert a lányok közül sokan Siófokon kézilabda meccsen vannak, illetve a betegségek sem kerülték el a csapatot. Van még két hét ... Hajrá Marcali! Hajrá Mikszáth!
Tegnap este elkezdődött a Marcali Teremfoci Bajnokság tavaszi szezonja.
Eredmények: Kék Hold Kávézó – Teniszválogatott: 3-8; Mini Sport Büfé – La Puma– DolceVita Presszó: 4-0; Veszélyes Favágók – Öregfiúk: 5-5; Marcello Pizzéria – Postás SE: 2-3; Meiszterics Autósiskola – Zöld Zóna: 1-3; Szabadnapos: Fiat Gadácsi

Az Országos Serdülőbajnokságban az alapszakasz 20. fordulójában a Nemzeti Kézilabda Akadémia csapatához utaztak tegnap a VSZSE leányai. A bajnokságot magabiztosan vezető, csak egyet botló NEKA ( 20 -ból 19 győzelem 713-298 gólarány) ellen mérkőztek. Kiváló védekezéssel a bajnokságban az egyik legkisebb különbségű vereséget szenvedtek a vendéglátó - az egész országból válogatott játékosokból álló, napi két edzéssel készülő csapat - Nemzeti Kézilabda Akadémia csapatától. Gratulálok!
Diákolimpia körzeti döntő III. korcsoport, Marcali. A győztes csapat! Gratulálok!
Ma délelőtt volt a Marcali Városi Sportcsarnokban a III. korcsoportos teremfoci Diákolimpia kerületi döntője. A Marcali fiúk mind a három mérkőzésüket megnyerték, és ezzel bejutottak a 25 –én városunkban megrendezésre kerülő megyei döntőbe! Gratulálok!
Szombaton újrakezdődik a női kézilabda NBI/B –s bajnokság, a tavaszi forduló mérkőzéseivel. Csapatunk a Marcali VSZSE a VKLSE Győr csapatát fogadja a Marcali Városi Sportcsarnokban. A juniormérkőzés 15 órakor, a felnőtt 17 órakor kezdődik. Ma délelőtt egy rövid szezonelőtti beszélgetésre kértem Balogh Beát a felnőtt és junior csapat edzőjét.
Nagyszerűen működik a Marcali – Mesztegnyő sportbarátság a leány kézilabdában. Rendszeresek a az edzőmérkőzések, ma délután is játszottak a lányok.
A Diákolimpia Teremlabdarúgó Körzeti mérkőzéseit játszották ma a Városi Sportcsarnokban az I. és II. korcsoportos kisdiákok. A hazai Marcali mellett Böhönye, Balatonszentgyörgy, Balatonkeresztúr, Balatonfenyves és Fonyód csapatai mérkőztek. Eredmények hamarosan!
A Somogy Megyei Egyéni Sakk Diákolimpián, a lehetséges nyolc első helyezésből / I-IV. korcsoport leány-fiú / ötöt a Mikszáth Kálmán Utcai Ált.Iskola sakkozói hozták el és bejutottak az országos döntőbe. A diákolipiai egyéni versenyeken ez az eredmény az eddigi legnagyobb sakk sikerünk. Az iskola további négy sakkozója, akik Élő-ponttal rendelkeznek, szintén a számukra rendezett országos döntő részesei lesznek, mert e tanévtől az egyéni versenyeken külön megmérettetésen vesznek részt az Élő-ponttal rendelkezők és az Élő-ponttal nem rendelkező sakkozók.

A bajnokság legnehezebb mérkőzése várt ránk péntek este idegenben az első helyen álló Oroszlány ellen ahová 7 játékosunk sem tudott elutazni munkahelyi és iskolai elfoglaltság miatt. Egy nagyon fizikális, Oroszlányban szokásosan megengedett durva meccsen sikerült a tisztes helytálláson túlmenni és helyenként szép játékkal vereséget szenvedni. Ezúton is köszönöm Trombitás Gábor és Jáger Tibor segítségét akik nélkül ez a meccs nem jöhetett volna létre.

A bajnokság 4.fordulóját Kaposváron játszottuk. Az első meccsünk küzdelmes, izgalmas játékkal telt ahol a második félidőben sikerült pontosabb befejezésekkel ellépnünk a Kozármisleny csapatától és győzelmet szereztünk. A második meccsen a kaposvári Gyakorló csapata ellen magabiztos játékkal, helyenként pontos indításokkal nyertünk.

Szombaton, Pécsen rendezték az I. Országos Régiós Úszóversenyt, amely a Jövő Bajnokai program keretében biztosít lehetőséget, a 2002-2003-ban született régióválogatott és meghívott versenyzők szintjének felmérésére.